Bursztynowa luneta. Mroczne materie. Tom 3.- Pullman Philip

Czytanie książek to czynność, dzięki której możemy choć na chwilę możemy oderwać się od codziennego życia, od wszystkich naszych obowiązków, usiąść i przenieść się do zupełnie innego świata

Książka, którą warto przeczytać

Czytanie książek to czynność, dzięki której możemy choć na chwilę możemy oderwać się od codziennego życia, od wszystkich naszych obowiązków, usiąść i przenieść się do zupełnie innego świata. Oczywiście, poprzez czytanie książek dowiadujemy się też wielu nowych, ciekawych i często przydatnych rzeczy. Każdy z nas preferuje inne gatunki literackie. Jednak niezaprzeczalnie są takie gatunki, które wyróżniają się tym, że dosłownie wszystko jest możliwe, przez co mają ogromną ilość fanów. Właśnie do takiego gatunku należy fantasy. Trzeba przyznać, że jest to gatunek niezwykle ciekawy i niepowtarzalny. A więc, wszystkim zwolennikom tego gatunku i nie tylko można śmiało polecić książkę autorstwa Philipa Pullmana zatytułowaną “Bursztynowa luneta. Mroczne materie. Tom 3.”.

O czym jest książka “Bursztynowa luneta. Mroczne materie. Tom 3.”?

Książka ta została wydana przez Wydawnictwo Mag. Jak łatwo się domyślić, jest to już trzeci, a zarazem ostatni tom z serii “Mroczne materie”. O czym opowiada owa seria? Otóż, jest to niezwykle znana trylogia, która odniosła duży sukces. W Wielkiej Brytanii dostępna jest ona również wersja w postaci jednotomowej książki, którą zatytułowano “Mroczne Materie”. Jednak w Polsce bardzo popularna jest wersja trzytomowa, która składa się z części zatytułowanych:

Głównymi bohaterami serii są Lyry Belacqua oraz Will Parry. Akcja toczy się wokół dwóch zasadniczych wątków,a mianowicie wokół wędrówki głównych bohaterów przez wieloświat równoległych wymiarów oraz wokół zmagań pomiędzy światem ziemskim a niebiańskim. Brzmi to nieco skomplikowanie, lecz można śmiało powiedzieć, ż każdy, kto przeczytał tę książkę, zdecydowanie tego nie żałował.  Dodatkowo, całą serię urozmaicają fantastyczne postacie, takie jak na przykład dajmony, czyli dusze, które przybrały postać danego zwierzęcia. “Bursztynowa luneta. Mroczne materie. Tom 3.” opowiada o tym, jak Will oraz Lyra zostają nagle rozdzieleni, a przecież ich losy zostały złączone przez siły z innych światów. Muszą oni zmierzyć się z największym wyzwaniem w ich całym życiu, co oczywiście wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. Całe szczęście, nie zostają sami w tej sytuacji. Z pomocą przychodzą ich starzy przyjaciele, czyli naukowiec Mary Malone oraz pancerny niedźwiedź. Dodatkowo, zyskują oni parę nowych przyjaciół, na których także mogą liczyć. Czeka ich również wyprawa do mrocznej krainy, z której jeszcze nikt nie wrócił. Czy im się uda? Aby się przekonać, trzeba sięgnąć po “Bursztynowa luneta. Mroczne materie. Tom 3.”.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com