Niebezpieczeństwo czai się wszędzie

Niewielkie miasteczka kojarzą się ze spokojem, zżytą lokalną społecznością, która doskonale się zna i pozostaje w dobrych relacjach, bezpieczeństwem i ciszą

Niewielkie miasteczka kojarzą się ze spokojem, zżytą lokalną społecznością, która doskonale się zna i pozostaje w dobrych relacjach, bezpieczeństwem i ciszą. Pełnią rolę bezpiecznych i znajomych przystani, które tak różnią się od pełnych zgiełku i nieustannego pędu ogromnych miast. Niekiedy jednak są to wyłącznie pozory a życie udowadnia, że zło bywa na tyle przebiegłe, że jest w stanie zakraść się do dowolnie wybranego przez siebie miejsca. Na własnej skórze przekonała się o tym Monika Romanowska, główna bohaterka książki pod tytułem “Miasteczko” autorstwa Natalii Nowak – Lewandowskiej.

Nowy początek

Gdy Monika zdecydowała się na opuszczenie stolicy i powrót do swojej rodzinnej miejscowości, Doruchowa, nie przypuszczała z jakimi konsekwencjami będzie się wiązał ten wybór. Pragnęła na nowo odnaleźć spokój i wyciszenie, a stało się coś zupełnie przeciwnego. Nawiązała romans, który w żadnym razie nie powinien mieć miejsca, odrzucając przy tym głos rozsądku. Na domiar złego, w tym samym czasie w miasteczku rozpoczyna się śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie tajemniczej śmierci jednego z licealistów. Na mieszkańców pada blady strach, bowiem z dnia na dzień podejrzenia dotyczące dokonania morderstwa zdają się być coraz bardziej uzasadnione. Kto jest na tyle okrutny, że dopuścił się takiej zbrodni?

Ludzie o wielu twarzach

Wszystko wskazuje na to, że niektórzy mają wiele do ukrycia i niekoniecznie są tymi, za których się podają. Sekrety i tajemnice posiada tu nie tylko przepełniona buntem młodzież ale i dorośli, a mroczna przeszłość ponownie zaczyna o sobie przypominać. Czy policja będzie w stanie odnaleźć winnego? Jak te wydarzenia wiążą się z Moniką, niepozorną nauczycielką uwikłaną w niebezpieczny związek, która akurat teraz powróciła w rodzinne strony? I czy istnieje jakakolwiek szansa na to, by wszystko szczęśliwie się skończyło? Rozmaite zwroty akcji, intrygująca fabuła i starannie wykreowani bohaterowie sprawią, że czytelnik nie będzie mógł oderwać się od tej historii dopóki nie pozna jej zakończenia.

Natalia Nowak – Lewandowska, autorka, to popularna polska pisarka, która zasłynęła dzięki publikacjom z takich gatunków literackich, jak: romans, literatura obyczajowa, literatura kobieca oraz thriller. Miłośniczka słowa pisanego, niegdyś pracowała jako recenzentka i ogromną sympatią darzy prozę brytyjską. Wśród opublikowanych przez nią książek znajdują się między innymi: “Pionki”, “Pozorność”, “Nasze własne piekło”, “Wybór M.”, “Układanka”, czy “Głód miłości”.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com